A PROGmasters az összekötő kapocs az IT iránt érdeklődő karrierváltók és a jövő digitális munkáltatói között

Sipos Lilla 2022.01.12 Álommelók

A PROGmasters jelenleg Java szoftverfejlesztővé és manuális tesztelővé képezi át a hozzájuk felvételt nyert hallgatókat, akik legfőképpen szakmaváltókból vagy pálya-kiegészítőkből állnak. Szakmai képzésen kívül soft skill tréningjeikkel támogatják diákjaikat, hogy minden helyzetben helyt tudjanak majd állni. A cégről és tapasztalatairól Egedi István, Szoftverfejlesztő munkatársuk számolt be nekünk.

Milyen feladaton dolgozol jelenleg?

Jelenleg mentorként, és kisebb fejlesztési projektekben veszek részt.

Hogyan dolgozol?

Agilis módszertan szerint dolgozom egy rendkívül segítőkész csapatban.

Mit csinálsz egy munkanapod során?

Időm nagy részében karrierváltó diákokat mentorálok, nekik segítek a tanfolyamokon a tesztelési ismereteik fejlesztésében.

Milyen volt beilleszkedni a csapatba?

Nagyon nyitott, és befogadó volt a társaság. Így azt tudom mondani, hogy nem okozott különösebb problémát a váltás.

Mennyire látsz bele a cég működésébe?

Ez egy kis családias hangulatú munkahely. Mindig tájékoztatnak minket a PROGmasters jövőbeni terveivel kapcsolatosan, ezért nem is érzem, hogy kihagynának valamiből.

Mit szeretsz legjobban a munkádban?

Mentorként remek érzés olyan embereknek segíteni akik úgy döntöttek, hogy hátra hagyják a korábbi életüket, és szeretnének egy új életet kialakítani maguknak az informatikában. Sok munkát kíván mindenkitől, és nagyon nagy öröm olvasni azokat a sorokat, mikor egy jól sikerült interjú után elhelyezkednek és rálépnek erre az útra. Tesztelőként pedig felvillanyoz, hogy kreatívan elronthatok rendszereket.

Hogyan követed/vezeted a feladataidat?

Kanban board és to do listák tömkelege segíti a munkámat.

Mi a legnagyobb tanulság, amit a jelen munkahelyeden tanultál?

Mindig van egy másik nézőpont.

Miért jelentkezzen hozzátok valaki?

Szerintem mindenki szeret egy jó társaságba járni, ahol nem kell feszülten viselkedni. És ritka az, amikor egy munkahelyről ez elmondható 100%-osan. A PROGmastersről ez elmondható. 😊

Szerinted miért jobb itt dolgozni, mint máshol?

Remek szakemberekkel vagyok körbevéve, akiktől bátran kérdezhetek ha elakadok egy feladattal. Összetartó társaság, akiktől nem idegen a munka utáni közös programok szervezése sem. A családias jelző itt tényleg azt jelenti amit. Mindig van valami olyan feladat amivel fejlesztheted a tudásodat, és nem elhanyagolható szempont, hogy mindig új embereket/történeteket ismersz meg a diákok oldaláról. Rugalmas és figyelmes munkatársak. Kell ettől több?

Milyen változásokat hozott magával a rendkívüli helyzet a munkavégzésed kapcsán?

A home office lehetőség korábban sem jelentett problémát a cégnél, ám magával hozta a 100% remote munkavégzés lehetőségét. Szerencsére nem kötelező, és továbbra is lehetőség van a bejárni az irodába a hatályos jogszabályok betartása mellett.

Van valami, amit megtartotok majd a "karanténos" munkavégzésből a továbbiakban is?

A remote munkavégzés és a sokszor vele szembe állított hatékonyság semmit sem vont el az általunk képviselt minőségből, ezért úgy gondolom ez mindenképp maradni fog. Ehhez a PROGmasters minden eszközzel támogatja is a munkatársait, hogy távolról is ugyanolyan hatékonyan tudjanak munkájukban teljesíteni. Persze a közös ebéd azért nagyon tud hiányozni.

Kapcsolódó cégek