A Canecom missziója, hogy szoftvereikkel megoldják ügyfeleik legfontosabb problémáit, jó minőségű megoldásokkal és megfelelően tervezett automatizmusokkal segítik üzleti működésüket, miközben a folyamat részeként törekednek a lehető legjobb munka/magánélet egyensúly elérésére. Milyen náluk dolgozni? A Head of Products pozícióban dolgozó Tamás mesélt nekünk erről.
Milyen feladaton dolgozol jelenleg?
Jelen pillanatban egy blockchainre épülő, hybrid smart contractokat használó projekten dolgozom a legtöbbet, ami egy elképesztően érdekes és hihetetlenül gyorsan fejlődő terület.
Hogyan dolgozol?
Otthonról dolgozom, a csapattal jellemzően online tartjuk a rendszeres meetingeket (Slack, Google Meet, Discord). Az ügyfeleinkkel szeretem élőben tartani a kapcsolatot (,ha azt a pandémia is engedi), a projektek bevezetésénél is személyesen szoktam jelen lenni, de vannak olyan kreatív feladatok, amikhez a csendes otthoni környezet a legjobb inspiráció.
Mit csinálsz egy munkanapod során?
Nagyon szerencsésnek mondhatom magam, mert ki tudtam alakítani egy olyan munkarendet, ami nagyon jó egyensúlyt ad a változatos feladatokhoz. Jellemzően a délelőtti órákra szervezzük a belső meetingeket és az ügyféltalálkozókat, így délután jut idő a tervezésre, dokumentációra, emailekre, githubra..stb. és általában a nap legvégén még a Canecom tech blog írására is.
Hogyan kerültél a jelenlegi pozíciódba?
A Canecom egyik belső termékének kapcsán találkoztunk és ezen dolgoztam először, mint Product Manager. Innen volt lehetőségem előre lépni pár évvel később.
Milyen volt beilleszkedni a csapatba?
Nagyon könnyen ment, a cég COO-vel már az első napon a Pantera gitárszólóiról beszélgettünk :)
Mennyire látsz bele a cég működésébe?
Teljesen. A cég struktúrájából és a pozíciómból adódóan úgy érzem, hogy nincs olyan dolog, amiről ne tudnék.
Honnan érkeznek az ötletek?
Egy jó ötlet mindenhonnan felbukkanhat, a fejlesztői csapattól, az egyik ügyfelünktől, egy új cikkből inspirálódva, egy teszt eredményeképpen, egy design meetingen...stb. ezért általában folyamatosan dobáljuk egymásnak a "labdákat" így hamar kiderül, hogy mi az amire mindenkinek egyszerre csillan fel a szeme.
Mit szeretsz legjobban a munkádban?
A változatosságot. Többféle terméken, több csapattal, sok ügyféllel és sokféle feladaton dolgozhatok egyszerre, ami számomra a lehető legjobb kihívás.
Hogyan követed/vezeted a feladataidat?
Szinte az összes nagyobb project manager és task manager eszközt használtam már korában, jelen pillanatban a Github projekt részét használjuk, ez vált be eddig a legjobban. Az emailjeim jelölésére van egy saját szisztémám, az ügyfeleinket pedig a Hubspotban tartjuk nyilván. Mivel szeretek kézzel írni, nálam még mindig itt van a fekete notesz és a toll, ami nélkül biztos teljesen el lennék veszve.
Mi volt a leghasznosabb szakmádba vágó könyv, és mit olvasol most?
Talán a 'Versenystratégia' - (Michael E. Porter) sok évvel ezelőtt. Éppen 'Az ötös számú vágóhíd' - (Kurt Vonnegut) van az asztalomon, bár ez talán nem annyira vág a szakmába.
Mi a legnagyobb tanulság, amit a jelen munkahelyeden tanultál?
Céges vacsora után soha ne bérelj elektromos rollert :)
Miért jelentkezzen hozzátok valaki?
A Canecom éppen egy nagyon jó pillanatban van, elképesztően fejlődünk, nagyon jó a 'momentum', amiben éppen vagyunk és ez rengeteg lehetőséget ad a csapatnak is.
Szerinted miért jobb itt dolgozni, mint máshol?
Kevés olyan helyet láttam eddig, ahol ennyire a saját gyermekének érezheti a csapat az egyes termékeket, amin dolgozhat és kevés másik olyan helyet ismerek, ahol egy jó ötletből, akár egy saját termék is lehet pár rövid hónap leforgása alatt.
Milyen változásokat hozott magával a rendkívüli helyzet a munkavégzésed kapcsán?
Szerencsére a munkavégzésemre csak kis kihatással volt a jelenlegi helyzet, már korábban is remote dolgoztam, de a rendszeres mozgásra sokkal jobban odafigyelek.
Van valami, amit megtartotok majd a "karanténos" munkavégzésből a továbbiakban is?
Úgy érzem, hogy a dokumentációban sokkal precízebb lett a csapat és ezen a területen egy sokkal jobb rutint alakítottunk ki, amit mindenképpen tervezünk megtartani.
Mire vagy a legbüszkébb az elmúlt nehéz időszakból?
Sikerült a bezártságot jól hasznosítani és új technológiák vagy éppen új szakterületek elsajátítására fordítani.