close
Vissza a blogra
Balogh Peter
április 03.
Álommelók

Canecom - Távmunka fanok, ide gyűljetek!

A Canecom teljes körű backend és content management fejlesztéssel hívta fel magára a figyelmet. Nézd meg milyen náluk az élet! Cikkünkben mesél egy vezető frontend fejlesztő!

A Canecom korábban mobil fejlesztési projektjeivel, az utóbbi 2-3 évben pedig teljes körű backend és content management fejlesztési munkáival hívta fel magára a figyelmet és szerzett ismertséget. A cég a kezdetek óta külföldi piaci fókusszal dolgozik, a magyarországi jelenlét mellett amerikai jelenlétet is kiépítve. Az egyedi fejlesztési projektek mellett nagy hangsúlyt helyeznek a saját belső termék fejlesztési projektekre is. Az elmúlt másfél évben a hazai közegben teljeskörű távmunkát támogató környezetet építettek ki, és jellemzően olyan munkavállalókra fokuszálnak akik az ilyen típusú munka és csapat környezetben képzelik el a jövőjüket. Hogy milyen lehet a Canecomnál dolgozni, arról Nagy Norbert, vezető frontend fejlesztő mesélt nekünk.

Hogyan kerültél a jelenlegi pozíciódba?

Mikor a Canecom-hoz jelentkeztem, több mint 3 éve, még csak a kivitelezéssel foglalkoztam. Idővel ahogy fejlődtem és több tapasztalatom lett nagyobb rendszerek készítésében, egyre jobban belefolytam a munka tervezés részébe is. Mára az un. “core team” tagjaként a vállalat jövőjét befolyásoló eseményeken és döntésekben is részt veszek.

Milyen projekteken dolgozol?

A Canecom-nál főként CMS felületek tervezése és kivitelezése a feladatom. Ezek a rendszerek általában mobil és web app-ok, illetve chatbotok kiszolgálására jönnek létre. Frontend fejlesztőként főleg a saját termékünkön dolgozom, emellé időközönként befutnak kisebb-nagyobb egyedi projektek is melyekben kontributálok. A saját termék és a nagy projektek megkövetelik a minőségi kód írását, a kisebb fejlesztések lehetőséget adnak a meglévő problémák új megközelítésére, új technológiák kipróbálására.

Mit csinálsz egy munkanapod során?

Általában 8:30 és 8:50 között kelek, 8:59-re elkészülök, majd két lépés után bent vagyok a munkahelyemen, a nappaliban: home office. Komolyra fordítva a szót, a napi feladataim között hangsúlyos a dizájntervek review-zása és kivitelezése, folyamatos kommunikálás a back-end fejlesztőkkel és a csapat többi tagjával. Ezen felül részt veszek a fejlesztés koordinálásában, ütemezésében.

Milyen volt beilleszkedni a csapatba?

A beilleszkedés könnyen ment, már az interjún látszott, hogy hasonló gondolkodásmódú, laza kollégákkal lesz dolgom. Mint később kiderült, ez a cég egészére is igaz.

Mennyire látsz bele a cég működésébe?

Kisebb cég lévén a transzparencia közel 100%-os, erre nagy hangsúlyt fektetünk a csapaton belül is: alapelvünk, hogy a kommunikáció mindig nyílt és egyenes legyen. Vannak dedikált időpontjaink, amikor mindenki beszámolhat az őt érintő kihívásokról. Itt a menedzsment is elmondja, milyen irányba, hogyan haladtak, így mindenki értesülhet a céget érintő távolabbi milestone-okról.

Honnan érkezhetnek nálatok az új ötletek?

Azt, hogy a távolabbi jövőben milyen projekteken dolgozunk, a menedzsment készíti elő. A tervezés fázisában főleg a “core team” vesz részt grafikusok és dizájnerek bevonásával. Kivitelezési fázisban a fejlesztőkre van bízva, milyen technológiák segítségével, hogyan szeretnék megoldani a feladatokat. Fontos hogy nagyon sok vevői visszajelzést hallgatunk meg és dolgozunk fel, ez sokat segít a hatékonyság növelésében.

Mit szeretsz a legjobban a munkádban?

A legjobban azt szeretem, hogy nincsenek kötött dolgok. A terveket együtt alakítjuk, és ha kész, még akkor sem kőbe vésett szentírás. Ha valahol felmerül, hogy lehetne egy adott részt jobban is csinálni, újragondoljuk és aszerint haladunk tovább. A munkaidő szintén kötetlen, a cél nem az, hogy minden nap 8 órát ülj a munka előtt, hanem hogy a vállalt feladat a lehető leghatékonyabban készüljön el. A kivitelezés során megválaszthatom magamnak a használni kívánt technológiákat, eszközöket minden tekintetben, értem itt az oprendszert, az IDE-t és mindenféle külső környezetet, de kódszintet is. Hogy az adott feladatot hogyan oldom meg, az a saját döntésem és felelősségem. A lényeg, hogy a végeredmény a lehető legjobb legyen. A saját technológia megválasztásából következik az is, hogy lehetőség van folyamatosan új dolgokat kipróbálni. Nem kell 8-10 éves legacy rendszereket kalapálni, mindig van lehetőség iterálni a projekteken.

Hogyan követitek a feladatokat?

A projektek menedzselésére és a kód követésére github-ot használunk. Nincs semmi időmérő vagy egyéb menedzsment szoftver arra, hogy track-eljük, ki hány percet töltött egy adott feladattal. A mi esetünkben ez teljesen felesleges is volna.

Mi a legnagyobb tanulság, amit a jelen munkahelyeden tanultál?

Nem kell feleslegesen túlbonyolítani a dolgokat, törekedni kell az egyszerűségre.

Miért jelentkezzen hozzátok valaki?

Mert modern programozási nyelvekkel és technológiákkal dolgozhat, egy remek csapatban.

Szerinted miért jobb itt dolgozni, mint máshol?

A folyamatos fejlődés és kötetlenség miatt.


 

Te is szívesen dolgoznál a Canecomnál? Nézd meg a cégprofilt és kattints a "Dolgoznék itt"/ "Work here" feliratra a cég neve alatt, hogy a jövőben időben értesülj a nyitott pozícióikról.

További cikkek a témában

Kapcsolódó állások
SeniorTeljes munkaidősIT Development

Fizetési sáv

Nincs megadva

MediorTeljes munkaidősIT Development

Fizetési sáv

Nincs megadva

MediorTeljes munkaidősIT Development

Fizetési sáv

Nincs megadva

SeniorTeljes munkaidősIT Development

Fizetési sáv

Nincs megadva

Kapcsolódó cégek