Szakmai gyakornokként csatlakozott a BEKO Engineering csapatához, majd az akkori projekt lezárultával és annak értékelésénél annyira elégedettek voltak a teljesítményével és a hozzáállásával, hogy marasztalták. A cég immár befutott hardver tervező mérnök munkatársával beszélgettünk, és tőle természetesen elsősorban arra voltunk kíváncsiak, mire számítson egy leendő villamosmérnök kolléga, ha ma állna munkába.
Milyen feladaton dolgozol jelenleg?
Turbinavezérlést, -felügyeletet ellátó vezérlőszekrények vezetékezési sémájának és 3D modelljének dokumentálásával foglalkozom. EPLAN tervezőszoftvert használok a mindennapi munkám során.
Hogyan dolgozol (módszer, technika, helyszín, körülmény, csapatban vagy egyénileg)?
Munkám során folyamatos egyeztetés zajlik az adott projekt csapatával. Korszerű eszközpark áll rendelkezésre a feladataim elvégzéséhez. Tervező szoftver gyakorlott használata mellett az alapvető műszaki és villamos ismeretekre támaszkodom a mindennapokban, kiegészítve projektspecifikus szabályokkal.
Mit csinálsz egy munkanapod során?
Időm nagy részét az EPLAN-on belüli rajzolással töltöm, megszakítva pár projektmeetinggel és kávé szünettel a kollégáimmal.
Hogyan kerültél a jelenlegi pozíciódba?
2018 májusában csatlakoztam a BEKO mérnöki csapatához, ekkor még szakmai gyakornokként, részmunkaidőben, egyetemi tanulmányaim mellett. Előre tervezetten 4 hónap hosszúságú projektmunkával kezdtem az egyik partnerünknél. Szerencsére a projekt idő után megmaradt a kölcsönös elégedettség és a jó kapcsolatom a BEKO-val, így 2019 februárjában újrakezdtük az együttműködést. Az élet izgalmas fordulata, hogy projektmunkám helyszíne megint ugyanaz az ügyfél lett, csak a csapat változott.
Milyen volt beilleszkedni a csapatba?
Miután felvettek, rögtön két csapathoz is bekerültem, ami sok új arcot jelentett, így az első pár hét, egy hónap különösen fejkapkodós volt. Kezdetben nehéz volt a beilleszkedés fiatal korom, kevés tapasztalatom és magamnak való természetem miatt de folyamatosan oldódott a helyzet, és a csapat szerves részévé váltam. A projekten lévő kollégáimmal nagyon hamar összeszokott csapattá alakultunk, ami nagyon sokat segített és megadta a kezdőlökést.
Mennyire látsz bele a cég működésébe (transzparencia)?
Minden számomra releváns, fontos információ rövid idő alatt a rendelkezésemre áll.
Honnan érkeznek az ötletek?
Az ötletek leggyakrabban házon belülről érkeznek.
Mit szeretsz legjobban a munkádban?
A tervezési folyamatot, mert mindig van valami, amihez új és egyedi megoldás szükséges, amiből tanulhat az ember.
Hogyan követed/vezeted a feladataidat?
Excel táblázatban, így a korábban teljesített feladataim sem vesznek el, vissza tudok nyúlni a „miért”-ekhez, ha szükséges.
Mi volt a leghasznosabb szakmádba vágó könyv, és mit olvasol most?
A belső dokumentációknál hasznosabb olvasmányokat nem fogtam még a kezeim között.
Mi a legnagyobb tanulság, amit a jelen munkahelyeden tanultál?
Amit úgy tálalnak feladatot, hogy „5 perces munka” az lesz biztosan a legidőigényesebb és legbonyolultabb feladat. :)
Miért jelentkezzen hozzátok valaki?
A BEKO egy nagyon széles kapcsolati bázissal rendelkező szolgáltató cég, így biztosan hamar el tudnak helyezni egy projekten, továbbá adott a változtatás lehetősége is, ha mégse megfelelő számodra az adott projekt. Jól kidolgozott a csapatkohézió is, rendszeresek a kisebb volumenű találkozások, még a kialakult járványhelyzetben is megtalálják a módját, hogy erős maradjon az összetartás virtuális programokkal, játékokkal.
Szerinted miért jobb itt dolgozni, mint máshol?
Leginkább a változatosság és a sokszínű feladatok miatt.