Régóta fontolgatod a munkahelyváltást, de az ünnepek előtt már nem szeretnél ezzel bajlódni? Akkor itt az ideje, hogy felkészítsd magad az új kihívásokra. Ahhoz, hogy januárban már válogathass a különböző ajánlatok közül, most kell megtenned pár lépést.
Milyen állást szeretnél?
Ahhoz, hogy a megfelelő lehetőséget találd meg, fontos letisztáznod magadban, mivel szeretnél pontosan foglalkozni, milyen területen és feladatokkal töltenéd a mindennapjaid. Gondold át azt is, hány órában dolgoznál, mennyire ragaszkodsz a rugalmas munkaidőhöz és a különböző juttatásokhoz.
Hol szeretnél dolgozni?
Ebben az esetben nem a konkrét cégre gondolunk, hiszen ritka, ha valaki csak egy adott cégben gondolkozik. Itt a kérdés a munkavégzés helyére vonatkozik. Sok cég megtartotta a home office lehetőségét a munkavállalók számára és néhány vállalat hibrid munkarendben dolgozik. Vannak azonban olyan helyek is, ahol továbbra is - vagy újra - megkövetelik az 5 nap irodai jelenlétet. Már előre gondold át,melyik formában éreznéd magad komfortosan.
Milyen céget keresel?
Ha a fentiek definiálásával megvagy, akkor jöhet a következő kérdés: milyen vállalatot képviselnél szívesen? A cégméreten kívül fontos lehet, hogy milyen szektorban tevékenykednek, milyen értékeket képviselnek és hogyan viszonyulnak a fenntarthatósághoz, a tevékenységükkel pozitívan hatnak-e a társadalomra. Minden olyan tényezőt vegyél figyelembe az álláskeresésnél, ami számodra fontos ahhoz, hogy hosszú távon is jól érezd magad az új helyeden..
Határozd meg a bérigényed!
Köztudott, hogy a fizetésemelés egyik legjobb módja a munkahelyváltás, mert ilyenkor van a legnagyobb esélyed elérni a vágyott összeget. Na de hogyan határozd meg, mennyi legyen az annyi? Írd össze a kiadásaidat, ez legyen a fizetési igényed meghatározásának alapja. Kalkuláld bele azt is, , hogy ebből biztosan alkudni fognak ajánlattételkor. Vedd figyelembe azt is, hogy ha hosszú távra tervezel, akkor 2-3 év múlva is megfelelő életszínvonalat tudj magadnak biztosítani belőle, ideális esetben még akkor is, ha az infláció továbbra is inkább felfelé vágtat.
Készítsd el az önéletrajzod vagy a DreamJobs álláskeresői profilod!
Ha már tisztában vagy azzal, hogy milyen munkát keresel, ideje megmutatnod, mit tudsz nyújtani. A megcélzott terület és az állásleírás elvárásai alapján domborítsd ki a képességeidet, korábbi tapasztalataidat és kapcsolódó tanulmányaidat is. Tedd személyesebbé a bemutatkozódat többletinformációkkal, például hogy a hobbijaiddal, kedvenc időtöltéseddel.De ezeknél is fontos, hogy kapcsolódjanak valamilyen módon a kiszemelt pozícióhoz.
Iratkozz fel állásértesítőkre, kövesd a kedvenc cégeidet!
Tudtad, hogy a DreamJobs oldalán állásértesítőt állíthatsz be? Így minden nap megkaphatod az újonnan felkerült, számodra releváns állásajánlatokat. Ha pedig van olyan cég, ahol szívesen dolgoznál, bekövetheted, így azonnal értesülhetsz róla, ha új pozíciót nyílik náluk.