QA Engineer

Senior

We are looking for people sharing the vision of digitization and tokenization of commodities, enabling them to be traded in a simple and secure way, as well as provide accessibility to illiquid markets. We aim to be part of creating a new, next generation ecosystem, with Hyperledger Fabric distributed ledger technology (DLT) at its core.

): Lezárt álláshirdetés. Erre az állásra már nem tudsz jelentkezni, de görgess lejjebb és böngéssz a hasonló állások között! Reméljük te is megtalálod az álomállásod!

Szakmai ismeretek

Test management experience
Unix, Windows, Linux OS
Banking and financial industry
Scrum methodology
DevOps tooling

Emberi tulajdonságok

Tanulni vágyó Nyitott gondolkodású Szenvedélyes

Előny, ha...

  • Hyperledger Fabric, HLF certified administrator or another prove of qualification
  • Any Blockchain / DLT Exposure
  • Shell Scripting, Bash experience
  • Coding Skills
  • JSON, XML knowledge
  • DevOps Tooling

Ekkor kezdhetsz

ASAP

Az ideális jelentkező

  • Minimum 5 years of experience in IT
  • Minimum 5 years in IT and 3 years of experience with IT testing, test management or quality assurance

Képzés
Házon belüli képzés Képzési hozzájárulás
Jóllét
SZÉP kártya Magánegészségügy Csapatépítő programok
Eszközök
Céges telefon Notebook

Feladatok

  • QA capabilities (follow maturity model and continuous improvement
  • Non-functional testing
  • Develop Test virtualization & Automation Capabilities
  • Test Management (Test Cases, Data, Reports), Documentation
  • Support the change if ITC services

Technológiák, eszközök

Jira Selenium X-ray Sauce Labs etc...

  • Jelentkezés nyelve: Angol, Magyar
  • Önéletrajz
  • Bérigény megjelöléssel

Végzettség

Informatika
BA diploma

Angol
Tárgyalóképes szint

Várunk a Szerethető Munkahelyek verseny Díjátadóval egybekötött Konferenciáján! Az esemény online kerül megrendezésre, a részvétel ingyenes, csupán regisztrálnod kell.