Milyen az ICF-nél dolgozni? Milyen feladatokat bíztak rád?
Azért szeretek az ICF-nél dolgozni, mert teljes mértékben rám bízzák a döntések meghozatalát, valamint támogatnak és megbíznak a szakmai döntéseimben, így valóban olyan módszert vagy technikát használhatok az egyes feladatok és kihívások megoldására, amelyet már ismerek, vagy éppen fejleszteni/átültetni szeretnék a gyakorlatba. Az egyéni személyes coachingtól kezdve, a soft skill tréningeken át, egészen a szervezetfejlesztésig mindent bevethetek, akár pilot jeleggel is. :)
Jelenleg három szoftverfejlesztő csapatnak vagyok a People Development Managere. A kollégákat rajtam kívül egy Product Manager, valamint egy Engineering Lead (technical manager) vezeti és támogatja. Mi hárman, eltérő szakértelemmel és tudással tudunk segíteni abban, hogy minden a rendelkezésükre álljon a sikeres fejlesztéshez.
Ezenkívül a magyarországi HR-rel, valamint az anyavállalatnál dolgozó amerikai People Development Managerekkel és más vezetőkkel, kollégákkal is szorosan együttműködöm, mivel számos olyan projekten is dolgozom, amik az egész szervezetet érintik.
Hogyan tellik egy munkanapod?
Szerencsére nagyrészt rajtam múlik, hogy miként osztom be a feladataimat, illetve hogy mivel mennyit foglalkozom. Szeretem, ha változatosak a napjaim, ezért ennek megfelelően tervezem a munkaidőmet, de ezt bármikor rugalmasan átalakíthatom. Munkám jelentős részét egyéni coaching alkalmak, team coaching, tréningek, workshopok és saját magam szakmai fejlesztésre (szakmai könyvek olvasása, új módszerek kipróbálása) teszi ki. A cégkultúra része, hogy ez is a munkám és a munkaidőm része, így ezzel nem este vagy hétvégén kell foglalkoznom.
Milyen volt beilleszkedni a csapatba?
Már az első perctől kezdve teljes mértékben csapattagként kezeltek, amit ilyen mértékben még egyik munkahelyemen sem éreztem eddig. Ez a fajta nyitottság, bizalom és kedvesség még most is meglep, amikor egy újabb ötlettel vagy meglátással fordulok hozzájuk.
Mennyire látsz bele a cég működésébe?
Teljes mértékben belelátok az itthoni és az amerikai cég működésébe, amely megkönnyíti a közös munkát, illetve nagyon nyitottak a közös ötletelésre és megvalósításra egyaránt.
Honnan érkeznek az ötletek?
Nagyon sok esetben közös ötletelések és beszélgetések során születnek meg, amire nyitottak a fejlesztők és a vezetők egyaránt.
Mit szeretsz legjobban a munkádban?
A legfontosabb, hogy a munkaidőmet itt valóban a szakmai munka tölti ki, és nem értelmetlen adminisztráció vagy koordináció. Továbbá nem kell kapkodnom, mert van idő és tér kigondolni és megvalósítani a terveket, feladatokat. Nem kell semmit tegnapra befejeznem, de még holnap reggel 8:00-ra sem... Az emberek valóban nyugodtak és tudnak fejlődni, aminek köszönhetően egy olyan szervezeti kultúra alakult ki, amiről csak álmodhat egy People Development Manager, de nekem már nem kell szerencsére. :)
Mi volt a leghasznosabb szakmádba vágó könyv, és mit olvasol most?
Talán az egyik leghasznosabb szakmai könyv Az örömteli szervezet - SZERVEZETI EGÉSZSÉG, BETEGSÉG, ÖRÖM - Lövey Imre, Nadkarni, Manohar volt.
Mi a legnagyobb tanulság, amit a mostani munkahelyeden tanultál?
Az eddigi rossz tapasztalatok alapján mindig feltételesen akarjuk csak elhinni, hogy valóban annyira jó-e dolgozni az adott cégnél és munkakörben, mert úgy is kiderül előbb-utóbb, hogy valami megkeseríti majd az életünket. Viszont rá kellett jönnöm arra, hogy itt nincs ilyen, és valóban jó látni azt, hogy mindenki más is hasonlóan van ezzel. Ez persze nem azt jelenti, hogy tökéletesek vagyunk, és nem kell folyamatosan fejleszteni magunkat, illetve javítanunk termékeinken és folyamatainkon.
Mit gondolsz, miért érdemes hozzátok jelentkezni?
Ha valaki szeretne kibontakozni a munkájában, és közvetlenül látni annak hatását, akkor úgy gondolom, a legjobb helyen nálunk lehet.
Van még valami, amit megosztanál a munkaköröd kapcsán?
People Development Manager pozíció van máshol is itthon, viszont akikkel eddig beszéltem, közülük sokan arra panaszkodtak, hogy a szakmai munka aránya nagyon kevés, illetve a szakmai véleményüket nem fogadják meg. Az ICF-nél ez teljesen az ellentéte. :)